Sivu 1/2

Mä tein sen :)

Lähetetty: 16 Huhti 2017, 17:11
Kirjoittaja Rosewood
Nimittäin lähdin narskun luota :D ensin lähdin ystävien luo pariksi päiväksi lasten kanssa ja hommasin asunnon mulle ja lapsille.
Se oli hirveä pommi narskulle ja pommitti sen parin päivän aikana kymmenillä ikävä, kaipaus rakastamis ja terveys kaatuu viesteillä.
Olen nyt viikon ollut poissa, paitsi tavaroita on pakko ollu hakea ja edelleen viesti pommitus jatkuu.
Mutta typerää kyllä; siitä huomiosta on tullut riippuvaiseksi :o :( ei kiva (taidan olla seko jo itsekkin)
Hitto kun sais äkkiä kaikki tavarat pois sen luota ja pääsis lopullisesti eroon siitä. Tässä vaiheessa en uskalla pistää välejä kokonaan poikki, kun pelkään tavaroiden puolesta, siellä on mm. Lapsuuteni valokuvat ja muuta joilla on tunnearvoa, muuten en suriskaan vaikka jotain tuhoaisi. Kaikkea vaan ei saa kerralla mukaansa,
Mutta ihana, kun saa suurimman osan ajasta olla mitenpäin haluaa, tehdä mitä haluaa tai olla tekemättä mitään :)

Re: Mä tein sen :)

Lähetetty: 16 Huhti 2017, 17:23
Kirjoittaja Surusydän16
Ihan huippua, ONNEA ❤❤❤❤❤
Olen onnellinen sun puolesta ❤

Re: Mä tein sen :)

Lähetetty: 16 Huhti 2017, 17:26
Kirjoittaja Rosewood
Kiitos surusydän 16 :D :)

Re: Mä tein sen :)

Lähetetty: 17 Huhti 2017, 08:55
Kirjoittaja Nyyti
Onnea Rosewood uuden elämän alkuun. Mullakin on vielä tavaroita vanhassa kodissa, mutta olen niiiin päässyt irti että pystyn ne sieltä hakee pikkuhiljaa. Eikö olekin mahtava tunne, kun voi itse päättää tekemisistä, eikä kukaan ole niitä torjumassa. Hienoa :D :D

Re: Mä tein sen :)

Lähetetty: 17 Huhti 2017, 20:57
Kirjoittaja Venica
Ihanaa rosewood. Muista ettei ne lirkuttekyt aitoa ole. Ihanaa nyt valolla eteenpäin itsenäisenä

Re: Mä tein sen :)

Lähetetty: 17 Huhti 2017, 22:42
Kirjoittaja Seppä
Onnea Rosewood uuteen elämään ja ole tiukkana, nyt alkaa piirittäminen ja sinun pitää olla vahva.

Re: Mä tein sen :)

Lähetetty: 19 Huhti 2017, 23:49
Kirjoittaja Karju
Onnea Rosewood! Kohti parempaa huomista jota ei rahalla voi hankkia.. Exäs jatkaa samaa polkua selviämättä koskaan. Nytten vain varot ettet lankea samanlaiseen kumppaniin jatkossa.

Re: Mä tein sen :)

Lähetetty: 21 Huhti 2017, 19:35
Kirjoittaja Rosewood
Kiitos tsempeistä ja onnitteluista :)
Mutta kyllä minä olen tyhmä. Suostuin narskun pyyntöön että ollaan silti yhdessä, vaikka asutaan erillään. Ja rakkaus häntä kohtaan nousi taas pintaan, kunnes hän yht'äkkiä muuttui todella kylmäksi, ei enää sanonut rakastavansa viesteissä tai nähdessä ja sai minut suremaan ja itkemään taas jälleen kerran, voi että minä oon typerä. Taas ryven surussa, miten helkkarissa tästä pääsee yli....

Re: Mä tein sen :)

Lähetetty: 21 Huhti 2017, 19:56
Kirjoittaja Surusydän16
Ainoastaan heivaamalla narskun kokonaan elämästään!! Voimia ❤

Re: Mä tein sen :)

Lähetetty: 24 Huhti 2017, 09:19
Kirjoittaja Rosewood
Surusydän16 niin se ilmeisesti on.

No mä sain muistutuksen siitä millainen se tyyppi riidellessä on. Ja mietin mielessäni, että kiitos, kun palautit mieleeni syyt miksi lähdin. Riitelimme tekstarien kautta.
Pystyin itse pysymään riidan aikana tyynenä, mutta siitä huolimatta, MUN ois hänen mielestään pitänyt mennä päivystykseen hakemaan rauhoittavia, tuumasin vaan etten tarvii, olen ihan rauhallinen, kuten olinkin ja olen vieläkin.
Tajusin vaan sen, että tuo ihminen tulee olemaan muuttumaton ja että meillä ei ole tulevaisuutta.